Recenze Kyocera

Ověřený zákazník OK Computers Ověřený zákazník

Přidáno: 3. ledna 2011

Zakoupeno v OK Computers

Kvalitní a vyzkoušená značka, mezi keramickými noži nejlepší.

Kyocera FK 180WH keramický nůž s bílou čepelí 18 cm

Kyocera FK 180WH keramický nůž s bílou čepelí 18 cm

Verca_2010 Verca_2010

Přidáno: 28. prosince 2010

• Opravdu velmi ostrý
  • Šikovně tvarovaná rukojeť z černého plastu
  • Šikovné těžiště
  • Nepohlcuje pachy krájených potravin
  • Krájené potraviny se tolik nelepí na povrch čepele
  • V ovoci a zelenině zůstávají zachovány všechny vitamíny
  • Vyšší investice se v tomto případě vyplatí
  • Některé skvrny např. po krájení mrkve na bílé čepeli zůstávají a vymizí až za delší dobu

Tento Kyocera keramický nůž s bílou čepelí 18cm si přál můj manžel loňské vánoce pod stromeček, takže mohu po roce používání tohoto typu nože napsat v recenzi hodnocení. Co mohu hodnotit na 100% je maximální ostrost nože, která se po roce používání téměř nezměnila. Keramická čepel je křehčí než klasické nože z oceli, takže s ním podle toho zacházíme. Nedávám jej do myčky, zásadně jej omýváme samostaně a ukládáme do stojánku na nože, protože v šuplíku s ostatními noži by se mohla čepel poškodit. Co ale rozhodně není přesně podle reklamních popisů, že nůž se neobarví od potravin, protože některé výrazně barevné potraviny jako mrkev nebo řepa, zanechávají na bílé čepeli barevné zabarvení, které zmizí až po delší době. Rozhodně máme s manželem pocit, že pokud si například ovocný salát nakrájíme tímto keramickým nožem, tak zůstane delší dobu svěžejší a jablka na řezech tak rychle nezahnědnou, jako když je krájíte nožem ocelovým. I přes vyšší cenu mohu tento nůž rozhodně doporučit, protože pokud ho jednou vyzkoušíte, už budete chtít pracovat pouze s keramickými noži.

Ověřený zákazník OK Computers Ověřený zákazník

Přidáno: 10. prosince 2010

(naposledy upraveno 10. prosince 2010)

Zakoupeno v OK Computers

• ostrost jakou jsem nezažil !
  • trochu mě omezuje, že se tak moc bojím aby mi neupadl na zem

Vynikající nůž do domácnosti

Kyocera 14 cm

Kyocera 14 cm

aknureV aknureV

Přidáno: 13. července 2010

• keramicky povrch
  • tvar

Keramickou skrabku jsem pomerne nedavno dostala darem a do te doby jsme pouzivala klasickou skrabku nasich babicek s drevenou rukojeti :-)
Ocenuji ze je skrabka setrna k potravinam a uchovava v nich tak mnohem vice vitaminu , ikdyz clovek to pouhym okem dokaze jen dost obtizne objektivne posoudit, ze? :-)

Jinak me škrabka ale nenadchla ani v nejmensim. Plastova rukojet pusobi lacinne a nerez by v tomto pripade urcite nebyl az tak uplne od veci ikdyz by to melo byt na ukor ceny ktera ani tak neni nijak vysoka coz hodnotim kladne. dale mi vadi tvar se kterým se konkrétně mě , jakozto cloveku ktery byl zvykly na "klasicke" skrabky , pracuje velmi spatne a obtizne,takze se i skrabani obycejne mrkve stalo malym utrpenim a poustim se do toho s nemalym odporem. skrabka lezi v supleti....a k certu s vitaminy!, pouzivam tu starou :-)

• Nemusíte (ani nemůžete) nikdy brousit
  • Lze mýt v myčce a nikdy nezrezne
  • Jsou s ním i dost starosti

Keramické nože jsou prezentovány jako zázrak moderních technologií a výrobci jim připisují vlastnosti, které snad ani nemají. Předně nůž sice opravdu nikdy nezreziví, nicméně kvůli takřka bílému povrchu, pokud jej včas neumyjete například po krájení ředkviček, zažere se vám do něj načervenalá barva, které se nikdy nezbavíte. Nůž sice nemusíte nikdy brousit, ale také vám nikdy nesmí upadnout na zem čepelí dolů, jinak se zlomí. Mýt jej můžete v myčce, ale samostatně od ostatních příborů aby se buď nepoškodily ostatní příbory nebo nůž, to nevím. Ostrost není nikterak zázračná, ale zelenina a ovoce, na které bude tenhle nůž převážně určen, protože jedenáct centimetrů čepele není žádný zázrak, nakrájí naprosto bez problémů.

Kyocera FK WH keramický nůž 13 cm

Kyocera FK WH keramický nůž 13 cm

Adele.xy Adele.xy

Přidáno: 17. ledna 2010

• kvalita

Tento vysoce kvalitní nůž jsem si zakoupila jelikož jsem potřebovala nůž na všestranější použití. Při výběru rozhodovala jak cena tak i kvalita a myslím si, že tento nůž je takovou střední cestou. Cena je oproti normálním nožům vysoká, ale co se týče keramických nožů tak poměrně standartní. Nůž má výbornou rukojeť, která v ruce neklouže. Nůž je také poměrně dosti odolný. Produkt mohu doporučit.

Zobrazuji 41 - 46 ze 46 recenzí 1 2 [ 3 ]